Wrapper Background
Text-Only Site

Cross Country

 

Hornet Jamboree

September 14, 2013


Results and Scoring by Kevin Pool ***kpool05@yahoo.com***

Overall Finish List - Men

Frosh Soph Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2294  Austin (A.J.) Sommers Elk Grove                               11:33.8  5:47/M        
    2      2   2355  Tre Lockwood          Granite Bay                             11:38.5  5:49/M        
    3      3   2549  Austin Streetman      Oak Ridge                               11:51.6  5:56/M        
    4      4   2084  Vince Diaz            Christian Brothers                      11:59.6  6:00/M        
    5      5   2664  Noah Wallace          Rio Americano                           12:01.6  6:01/M        
    6      6   2293  Scott Seno            Elk Grove                               12:02.1  6:01/M        
    7      7   2360  Jake Ritter           Granite Bay                             12:02.6  6:01/M        
    8      8   2956  Brendan Jones         Jesuit                                  12:10.5  6:05/M        
    9      9   2959  Bobby Ternes          Jesuit                                  12:11.7  6:06/M        
   10     10   2153  Sebastian Leon        Cosumnes Oaks                           12:11.7  6:06/M        
   11     11   2356  Josiah Luna           Granite Bay                             12:12.6  6:06/M        
   12     12   2086  Nick McHale           Christian Brothers                      12:12.7  6:06/M        
   13     13   2949  Robert Bell           Jesuit                                  12:17.3  6:09/M        
   14     14   2408  Patrick Malberg       Lodi                                    12:18.3  6:09/M        
   15     15   2324  Immanuel Wright       Golden Valley (SJ)                      12:18.6  6:09/M        
   16     16   2405  Stuart Fuller         Lodi                                    12:23.0  6:12/M        
   17     17   2775  Landon Fransworth     Woodcreek                               12:25.1  6:13/M        
   18     18   2541  Luke Bricca           Oak Ridge                               12:27.0  6:14/M        
   19     19   2289  Randy Pietersen       Elk Grove                               12:27.9  6:14/M        
   20     20   2548  Joe Shaller           Oak Ridge                               12:28.2  6:14/M        
   21     21   2286  Kyle Kwong            Elk Grove                               12:29.1  6:15/M        
   22     22   2291  Camden Scott          Elk Grove                               12:30.9  6:15/M        
   23     23   2191  Caleb Wong            Cosumnes Oaks                           12:33.3  6:17/M        
   24     24   2149  Ethan Covert          Cosumnes Oaks                           12:34.7  6:17/M        
   25     25   2546  Kyle Kauffman         Oak Ridge                               12:35.1  6:18/M        
   26     26   2779  William Robert        Woodcreek                               12:36.6  6:18/M        
   27     27   2656  Noble Boutin          Rio Americano                           12:39.1  6:20/M        
   28     28   2407  Hunter Howe           Lodi                                    12:45.1  6:23/M        
   29  (< 5)   2248  Carlos Lewis          Delta                                   12:45.6  6:23/M        
   30     29   2361  Colin Ryder           Granite Bay                             12:45.9  6:23/M        
   31     30   2840  Aidan Cox             Davis Sr.                               12:45.9  6:23/M        
   32     31   2954  Matthew Griffin       Jesuit                                  12:47.0  6:24/M        
   33     32   2321  Omar Merino           Golden Valley (SJ)                      12:47.2  6:24/M        
   34  (< 5)   2477  Daniel Gin            McClatchy                               12:47.3  6:24/M        
   35     33   2545  Blake Hanson          Oak Ridge                               12:48.5  6:24/M        
   36     34   2842  Jackson Laird         Davis Sr.                               12:50.0  6:25/M        
   37     35   2292  Garrett Seno          Elk Grove                               12:50.1  6:25/M        
   38     36   2843  Nicholas Leacox       Davis Sr.                               12:50.8  6:25/M        
   39     37   2955  Benjamin Holland      Jesuit                                  12:52.2  6:26/M        
   40     38   2952  Bradley Carpenter     Jesuit                                  12:52.2  6:26/M        
   41     39   2659  Gerigk Jacob          Rio Americano                           12:52.7  6:26/M        
   42     40   2706  Craig Yerkes          Rocklin                                 12:52.9  6:26/M        
   43     41   2839  Fox Conner            Davis Sr.                               12:54.4  6:27/M        
   44     42   2542  Blake Fabian          Oak Ridge                               12:56.4  6:28/M        
   45     43   2841  Brendan Deas          Davis Sr.                               12:57.3  6:29/M        
   46     44   2658  Chris Harris          Rio Americano                           13:00.8  6:30/M        
   47     45   2205  Isaiah McElvain       Del Campo                               13:03.6  6:32/M        
   48     46   2663  Trevor Slingley       Rio Americano                           13:03.7  6:32/M        
   49     47   2773  Alejandro Alfaro      Woodcreek                               13:04.2  6:32/M        
   50     48   2081  Sean Baker            Christian Brothers                      13:09.2  6:35/M        
   51     49   2777  James Kurdyumov       Woodcreek                               13:09.4  6:35/M        
   52     50   2082  Colin Campbell        Christian Brothers                      13:12.4  6:36/M        
   53     51   2089  Will Yuponce          Christian Brothers                      13:13.7  6:37/M        
   54     52   2780  Curtiss Wright        Woodcreek                               13:15.8  6:38/M        
   55     53   2540  Oliver Arenchild      Oak Ridge                               13:17.7  6:39/M        
   56     54   2845  Eric Smith            Davis Sr.                               13:20.0  6:40/M        
   57     55   2837  Aaron Bushnell        Davis Sr.                               13:20.9  6:40/M        
   58     56   2953  Patrick Caslin        Jesuit                                  13:21.8  6:41/M        
   59     57   2150  Nick Hall             Cosumnes Oaks                           13:22.2  6:41/M        
   60     58   2288  Nate Montoya          Elk Grove                               13:23.0  6:42/M        
   61     59   2402  Riley Eilert          Lodi                                    13:23.8  6:42/M        
   62  (> 7)   2844  Ryan Nishikawa        Davis Sr.                               13:23.9  6:42/M        
   63  (> 7)   2834  Juan-Pablo Almanza-SotDavis Sr.                               13:25.5  6:43/M        
   64  (> 7)   2846  Garret Spanglet       Davis Sr.                               13:29.3  6:45/M        
   65  (> 7)   2285  Danny Avery           Elk Grove                               13:30.3  6:45/M        
   66     60   2204  Andrew Frost          Del Campo                               13:30.6  6:45/M        
   67  (< 5)   2259  Alex Bayless          El Camino                               13:33.2  6:47/M        
   68  (> 7)   2948  Jack Baer             Jesuit                                  13:33.4  6:47/M        
   69  (> 7)   2958  Randy Stralen         Jesuit                                  13:33.9  6:47/M        
   70     61   2152  Jonathan Lam          Cosumnes Oaks                           13:34.0  6:47/M        
   71     62   2155  Joseph Terry          Cosumnes Oaks                           13:35.8  6:48/M        
   72  (> 7)   2547  Rohan Nalawadi        Oak Ridge                               13:39.0  6:50/M        
   73     63   2208  Adrian Rodriguez      Del Campo                               13:39.3  6:50/M        
   74     64   2404  Hector Enriquez       Lodi                                    13:40.7  6:50/M        
   75  (< 5)   2479  Henry Powell          McClatchy                               13:41.2  6:51/M        
   76     65   2201  Juanito Arocan        Del Campo                               13:43.1  6:52/M        
   77     66   2662  Nathan Shaldone       Rio Americano                           13:44.3  6:52/M        
   78  (> 7)   2838  Jacob Comingore       Davis Sr.                               13:45.2  6:53/M        
   79  (> 7)   2544  Nick Gladwell         Oak Ridge                               13:45.7  6:53/M        
   80     67   2781  Don Zimmerman         Woodcreek                               13:46.5  6:53/M        
   81     68   2661  Sean Nelson           Rio Americano                           13:47.3  6:54/M        
   82  (> 7)   2543  Ethan Fleming         Oak Ridge                               13:47.6  6:54/M        
   83  (> 7)   2665  Cade Wright           Rio Americano                           13:47.7  6:54/M        
   84  (> 7)   2960  Alex Tyree            Jesuit                                  13:47.8  6:54/M        
   85     69   2778  Alex Ly               Woodcreek                               13:51.1  6:56/M        
   86  (> 7)   2950  Marcus Bernard        Jesuit                                  13:51.2  6:56/M        
   87     70   2206  Anthony Perez         Del Campo                               13:51.7  6:56/M        
   88     71   2703  Cole Hanson           Rocklin                                 13:57.7  6:59/M        
   89     72   2707  Keegan Young          Rocklin                                 13:58.9  6:59/M        
   90     73   2354  Keaton Dougherty      Granite Bay                             13:59.0  7:00/M        
   91     74   2702  Adam Flake            Rocklin                                 14:03.1  7:02/M        
   92  (> 7)   2774  Jordan Evans          Woodcreek                               14:06.2  7:03/M        
   93     75   2410  Joseph Phillips       Lodi                                    14:07.1  7:04/M        
   94     76   2319  Hector Martinez       Golden Valley (SJ)                      14:08.4  7:04/M        
   95  (< 5)   2476  Ian Eckert-Williams   McClatchy                               14:09.8  7:05/M        
   96  (< 5)   2512  Darian Perez-Reyes    Merced                                  14:14.9  7:07/M        
   97     77   2359  Troy Pawlak           Granite Bay                             14:16.0  7:08/M        
   98  (< 5)   2582  Conner McFarland      Pioneer                                 14:18.9  7:09/M        
   99  (> 7)   2836  Joseph Bettencourt    Davis Sr.                               14:21.3  7:11/M        
  100     78   2315  Josue Armenta         Golden Valley (SJ)                      14:25.0  7:13/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   1998  Nick Altomare         Woodcreek                               14:29.0  7:15/M        
  102     79   2699  Daniel Bates          Rocklin                                 14:29.5  7:15/M        
  103  (< 5)   2475  Derek Baylis          McClatchy                               14:31.5  7:16/M        
  104     80   2148  Sharif Brannan        Cosumnes Oaks                           14:33.2  7:17/M        
  105     81   2087  Alex Poroli           Christian Brothers                      14:36.6  7:18/M        
  106     82   2202  Alex Avila            Del Campo                               14:38.6  7:19/M        
  107  (< 5)   2511  Diego Padilla         Merced                                  14:39.8  7:20/M        
  108  (> 7)   2154  Dominic Luoung        Cosumnes Oaks                           14:40.1  7:20/M        
  109     83   2403  Nick Engle            Lodi                                    14:42.1  7:21/M        
  110  (> 7)   2951  Giancarlo Brida       Jesuit                                  14:44.3  7:22/M        
  111  (> 7)   2151  Austin Labry          Cosumnes Oaks                           14:44.7  7:22/M        
  112     84   2603  Maxwel Pimentel       Pleasant Grove                          14:45.3  7:23/M        
  113  (> 7)   2660  Loagn Mohrfeld        Rio Americano                           14:45.6  7:23/M        
  114     85   2602  Agustin Peinado       Pleasant Grove                          14:49.5  7:25/M        
  115     86   2050  Paul Yegorov          Center                                  14:55.5  7:28/M        
  116  (< 5)   2753  Adam Ketchum          Sacramento Country Day                  14:56.9  7:28/M        
  117  (< 5)   2510  Ashanti McFarland     Merced                                  14:57.9  7:29/M        
  118     87   2353  Camden Castillo       Granite Bay                             14:58.4  7:29/M        
  119  (> 7)   2947  Chris Appel           Jesuit                                  15:00.1  7:30/M        
  120  (> 7)   2957  Ben Soloman           Jesuit                                  15:03.0  7:32/M        
  121     88   2705  Connor Rainey         Rocklin                                 15:03.8  7:32/M        
  122     89   2316  Antonio Avalos        Golden Valley (SJ)                      15:12.3  7:36/M        
  123     90   2597  Sami Araya            Pleasant Grove                          15:14.0  7:37/M        
  124     91   2600  Adam Kahoe            Pleasant Grove                          15:15.0  7:38/M        
  125     92   2323  Jacob Sanchez         Golden Valley (SJ)                      15:17.0  7:39/M        
  126     93   2049  Emmanuel Ugehuruja    Center                                  15:17.6  7:39/M        
  127     94   2046  Vincent Ma            Center                                  15:18.6  7:39/M        
  128  (< 5)   2003  Joshua Malinowski     Capital Christian                       15:19.6  7:40/M        
  129  (< 5)   2002  Andrew Hus            Capital Christian                       15:19.8  7:40/M        
  130     95   2085  Dahveed Mabourakh     Christian Brothers                      15:22.9  7:41/M        
  131     96   2704  John Lund             Rocklin                                 15:25.2  7:43/M        
  132  (> 7)   2409  Mehmood Nasir         Lodi                                    15:28.7  7:44/M        
  133     97   2048  Dallas Phemennger     Center                                  15:29.2  7:45/M        
  134  (> 7)   2088  Christian Villareal   Christian Brothers                      15:30.2  7:45/M        
  135  (> 7)   2083  Jonathan Claridad     Christian Brothers                      15:31.4  7:46/M        
  136     98   2047  Alex Pastor           Center                                  15:34.4  7:47/M        
  137     99   2317  Vincent DeConto       Golden Valley (SJ)                      15:35.4  7:48/M        
  138  (> 7)   2320  Moses Martinez        Golden Valley (SJ)                      15:50.9  7:55/M        
  139    100   2209  Cooper Sammis         Del Campo                               15:58.2  7:59/M        
  140  (< 5)   2754  Jaelan Trapp          Sacramento Country Day                  16:06.8  8:03/M        
  141  (> 7)   2776  Jordan Jolls          Woodcreek                               16:08.5  8:04/M        
  142    101   2605  Jean Luk Volker       Pleasant Grove                          16:09.2  8:05/M        
  143  (< 5)   2752  John Hansen           Sacramento Country Day                  16:10.7  8:05/M        
  144  (< 5)   2249  Adam Stewart          Delta                                   16:16.1  8:08/M        
  145  (> 7)   2287  Andrew McGee          Elk Grove                               16:27.9  8:14/M        
  146  (> 7)   2290  Daeton Renaud         Elk Grove                               16:29.2  8:15/M        
  147  (> 7)   2657  Lucas Farrar          Rio Americano                           16:40.3  8:20/M        
  148  (> 7)   2701  Christian Burrows     Rocklin                                 16:44.4  8:22/M        
  149  (> 7)   2318  Jose Herrera          Golden Valley (SJ)                      16:47.7  8:24/M        
  150  (> 7)   2700  Job Bickford          Rocklin                                 16:48.7  8:24/M        
  151    102   2606  Jackson White         Pleasant Grove                          16:49.3  8:25/M        
  152  (> 7)   2227  Matthew Shaw          Del Campo                               17:44.6  8:52/M        
  153    103   2598  David Burke           Pleasant Grove                          20:30.2 10:15/M        
  154  (< 5)   2755  Yangtian Xu           Sacramento Country Day                  21:08.8 10:34/M        

View: Mobile | Desktop